Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського громадського діяча, історика, журналіста Петра Мірчука

Цього дня 1913 року народився український громадський діяч, член ОУН, історик, журналіст Петро Мірчук (псевдонім – Залізняк).

У 1930-х роках навчався на юридичному факультеті Львівського університету.

П. Мірчук брав участь у виданні «Бюлетня крайової екзекутиви ОУН на ЗУЗ», редагував періодичні націоналістичні видання «Молоде Село», «Наш світогляд», був референтом Крайової екзекутиви ОУН.

У 1933-1939 роках декілька разів заарештовувався польською поліцією за участь у національному русі.

У 1939-1940 рр. виступав як організатор українських націоналістичних відділів молоді на Холмщині.

Згодом переїхав до Праги, щоб закінчити перервані студії у Українському вільному університеті. Тут 24 червня 1941 року одержав диплом доктора права і політичних наук. В цьому ж році ОУН відряджає його до Відня зв'язковим легіонів ДУН (Дружини українських націоналістів), командантом яких був Роман Шухевич, потім – на Львівський терен, але не минуло й півмісяця, як гестапо схопило його і відправило спочатку до в'язниці, а потім до концтабору Аушвіц.

В тюрмах та концтаборах гітлерівської Німеччини пробув до кінця війни. Після звільнення із ув'язнення за вказівкою Р.Шухевича переїхав до США, щоб написати історію ОУН-УПА.

На еміграції очолював Центральний еміграційний союз українського студентства (1945–1946), Союз Українських Політв'язнів у США, був довголітнім членом Крайової Управи ООЧСУ та УККА.

У 1948–1952 роках – член Проводу закордонних частин ОУН, співредактор часописів «Визвольний шлях», «Український Самостійник», «Українська трибуна», «Гомін України».

Крім того, Петро Мірчук викладав у низці американських коледжів та отримав звання доктора філософії Українського вільного університету у Мюнхені (1969).

 

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9