Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського фольклориста, народознавця, етнографа, громадського діяча Опанаса Маркевича

Цього дня у 1822 році народився український фольклорист, народознавець, етнограф, громадський діяч, член Кирило-Мефодіївського Братства; чоловік М. Вілінської (Марка Вовчка) Опанас Васильович Маркевич.
Його перу належать праці «Описание Малоросами» та «Записки о дворянском сословии Черниговской губернии», які свого наукового значення не втратили й до сьогодні. Фольклорно-етнографічні дослідження Маркевича друкувалися у виданнях істориків Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Амвросія Метлинського. Він написав музику до «Наталки Полтавки» Івана Котляревського, оперу «Чари», яку критика оцінювала досить високо.
У рік закінчення університету (1846) Опанас Маркевич увійшов до Кирило-Мефодіївського братства. У 1847 році за участь у діяльності братства та знайдене під час обшуку «стихотворение возмутительного содержания» (йдеться про твір Тараса Шевченка «І мертвим, і живим...») О. Маркевича на три роки вислали до міста Орла під нагляд поліції.
Повернувшись з заслання, Опанас Маркевич не полишав збирання фольклору.
 
 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9