Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського філолога Володимира Перетца

Цього дня у 1870 році народився український філолог, дослідник і видавець численних пам'яток давньої і середньої української літератури, української творчості Володимир Миколайович Перетц.
Володимир Перетц був не тільки істориком й видатним теоретиком літератури, але й організатором українського наукового життя й ініціатором багатьох наукових починів. В. Перетц – один з авторів офіційної записки Російської АН до Кабінету міністрів Росії «Об отмене стеснений малорусского слова» (1905) з вимогою прав на вільний розвиток української мови і літератури, свободи друку.
Після створення Української Академії Наук в Києві академік В. М. Перетц був обраний в 1919 р. теж на академіка цієї Академії і включився в її наукову роботу. Тоді ж в 1921 р. заходами академіка В. М. Перетца постало Товариство дослідників української історії, письменства й мови в Ленінграді, яке об'єднувало під його головуванням великий гурт осіб, зацікавлених цим дослідженням. В 1926 році це товариство мало 31 дійсного члена і 5 членів співробітників і, працюючи спершу як комісія ВУАН, перетворилося згодом, в 1928 році, на філію ВУАН.
Активними членами цього товариства, доповідачами і співробітниками видаваних ним Наукових збірників, (т. І, К., 1928,т. ІІ, К., 1929,т. III, 1931), 6ули між іншим такі видатні вчені, як Іван Рибаков, Іван Фетісов, Іван Абрамов, Володимир Боцяновський, Володимир Данилов, Аркадій Лященко, Д. Абрамович, С. О. Щеглова, Павло Потоцький, Кость Копержинський, Варвара Адріянова-Перетц, Сергій Маслов та ін.
У своїх дослідах і працях В.  Перетц дотримувався панівної в українській науці і суперечної офіційним радянським настановам тези про українськість пам'яток і літературних традицій княжого Києва. Він був рішучим противником будь-якого встрявання партійних чи урядових чинників у справи науки. Все це і зробило особу академіка несприйнятною для режиму і призвело до його ліквідації. В 1933 році Володимир Перетц був відірваний від наукової праці і засланий (1934 р.) до Саратова, де й загинув (1935 р.).
 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9