Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського диригента Володимира Сіренка

1 листопада 1960 року народився український диригент, головний диригент і художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, головний диригент Національного камерного ансамблю «Київські солісти», лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Народний артист України, професор кафедри оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Володимир Федорович Сіренко.

У 1975 році вступив до Полтавського державного музичного училища імені Лисенка по класу баяна на відділ народних інструментів. Диригуванням захопився, навчаючись в училищі.

1980 року став студентом Київської консерваторії, де по класу баяна потрапив до Сергія Олександровича Крапиви. Паралельно займався диригуванням у Анатолія Андрійовича Семешка (нині заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри інструментального та оркестрового виконавства Інституту мистецтв Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова).  У консерваторії А.А.Семешко підтримав мрію свого студента стати диригентом, і на четвертому курсі Володимира Сіренка було переведено на кафедру оперно-симфонічного диригування у клас професора Алліна Григоровича Власенка, заслуженого діяча мистецтв УРСР, народного артиста України, диригента Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка.

У 1985 році Володимир Сіренко закінчив оркестровий факультет консерваторії і був призваний до лав Радянської Армії. Службу проходив у Львівській області у прикордонних військах. Після звільнення в запас у 1987 році Володимир Сіренко знову повернувся до консерваторії і в 1989 році закінчив диригентський факультет Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського (клас професора А.Г. Власенка).

Отримав диплом оперного та симфонічного диригента.

Вперше виступив у 1983 році на сцені Національної філармонії України.

У 1990 році став фіналістом та здобув перемогу на Міжнародному конкурсі диригентів ім. Вацлава Таліха (чеськ. Václav Talich) у Празі.

З 1991 року до 1999 року – головний диригент та художній керівник Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України.

З 1999 року – головний диригент Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України,

З 2000 року – головний диригент та художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України.

З 2011 року – головний диригент Національного ансамблю «Київські солісти».

З 2012 року – професор кафедри оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії імені П. І.Чайковського.

Постійно та багато гастролює — Росія, Білорусь, США, Канада, Південна Корея, Франція, Італія, Німеччина, Іспанія, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Болгарія, Бельгія, Велика Британія, Ізраїль, Ліван, Японія, Туреччина та інші.

За високий рівень майстерності вперше в історії України українського диригента було номіновано на найвищу міжнародну музичну нагороду – премію GRAMMY-2005 – за запис твору українського композитора Валентина Сільвестрова «Реквієм для Лариси» (Valentin Silvestrov «Requiem for Larissa»).

Багатогранному таланту маестро підкоряються твори від найвищої світової та української класики до сучасного музичного авангарду.

Диригент втілив монументальні симфонічні та ораторіальні цикли:

 • «Всі симфонії Густава Малера»,
 • «Всі симфонії Дмитра Шостаковича» (за участю симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Миколи Дядюри);
 • Меса сі мінор, «Страсті за Матвієм», «Страсті за Іоанном», «Страсті за Марком», «Страсті за Лукою» Й.С.Баха.

У програмах концертів :

найвищі досягнення світової симфонічної музики :

 • «Фантастична симфонія» Гектора Берліоза,
 • «Реквієм» Джузеппе Верді,

твори композиторів:

 • Станковича Євгена Федоровича
 • Сильвестрова Валентина Васильовича
 • Губаренка Віталія Сергійовича,
 • Ревуцького Левка Миколайовича,
 • Лятошинського Бориса Миколайовича,
 • Брукнера Антона,
 • Брамса Йоганнеса
 • Чайковського Петра Ілліча,
 • Римського-Корсакова Миколи Андрійовича,
 • Рахманінова Сергія Васильовича,
 • Стравинського Ігора Федоровича,
 • Шнітке Альфреда Гаррійовича.

 

 

 

Дата і час

10 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9