Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського бандуриста, майстра народних музичних інструментів, художника, поета Миколи Будника

3 лютого 1953 року народився український бандурист, майстер народних музичних інструментів, художник, поет Микола Петрович Будник. 

1980 року почав навчатися грати на бандурі в Георгія Ткаченка, від якого перейняв кобзарську школу разом з Михайлом Хаєм, Володимиром Кушпетом, Миколою Товкайлом та іншими. Почав виготовляти бандури старосвітського типу.

Учнями М. Будника є, зокрема, Олесь Санін, Тарас Компаніченко, Тарас Силенко та Едуард Драч. Серед учнів є й майстри народних інструментів: Олександр Кіт, Руслан Козленко, Павло Зубченко, Іван Кушнір та інші.

Як художник зазнав впливу свого старшого друга Миколи Трегуба, з яким вони разом ходили на пленер із саморобними етюдниками – «тринами». Нерідко Микола Будник писав на акварельних роботах поетичні та інші тексти, що характерно також і для М. Трегуба.

Відновив 17 типів традиційних народних інструментів. Серед них вересаївська кобза (по описах М. В. Лисенка), кобза по Рігельману, недбайлівська бандура, шоломовидні гуслі, деякі типи колісних лір тощо.

Разом із М. Й. Хаєм формально створив Київський кобзарський цех, де випробував традиційні форми кобзарювання в сучасних умовах, виступаючи на вулицях і майданах, біля церков монастирів та в інших людних місцях.

М. Будник – автор підручника з виготовлення старосвітської бандури.

 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9