Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського актора та режисера Володимира Блавацького

Цього дня у 1900 році народився видатний український актор та режисер Володимир Іванович Блавацький (Трач). Він грав в трупах В.Коссака, П.Сороки, «Української бесіди», Й.Стадника, В.Демчишина, «Людового театру».
У період з 1927 по 1928 роки пробував свої сили в театрі «Березіль». Залучення до досвіду театральних новацій великого реформатора української сцени Леся Курбаса надихнуло В. Блавацького на створення власного колективу. 1933 року він став художнім керівником театру «Заграва» у Львові, багато в чому орієнтуючись на естетичні засади «Березіля». До того, що було напрацьовано в цьому театрі, зокрема репертуару, Блавацький повертатиметься все подальше життя. Але, мабуть, найголовнішим надбанням цього періоду стало згуртування кола однодумців, чий невгамовний дух творчості поєднав їх на довгі роки у справі служіння театру. Ці імена сьогодні вже увійшли в історію нашої культури: Юрій Кононів, Богдан Паздрій, Володимир Королик, Марія Степова, Віра Левицька, Євген Левицький, Євген Курило, Володимир Шашаровський, Ярослав Рудакевич та інші. З ними Блавацький співпрацював у роки окупації Львова фашистами, коли він очолив Львівський оперний театр і першим на українській сцені створив образ Гамлета.

 

Дата і час

19 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9