Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження російського письменника Олександра Грибоєдова

Цього дня у 1795 році народився російський письменник, дипломат Олександр Сергійович Грибоєдов.
Олександр Грибоєдов у 1810 році закінчив Московський університет. Він був послом Росії в Персії. Підтримував стосунки з діячами декабристського руху В. Кюхельбекером, К. Рилєєвим, О. Бестужевим тощо. Загинув у наслідок політичної провокації.
Першими творами письменника є комедії «Молоде подружжя» (1815), «Своя сім'я, або Заміжня наречена» (1817, у співавторстві з О. Шаховським і М. Хмельницьким) та «Студент» (1817, з П. Катеніним).
У комедії «Лихо з розуму» («Горе от ума», 1824) з великою художньою силою висловив протест проти тогочасного суспільного ладу, змалював трагедію «зайвої людини», яка, маючи великий внутрішній потенціал, фактично не буде потрібна державі. Пафос твору – у захисті свободи, вільної людської особистості, у пристрасному запереченні духовного рабства.
Комедія, у поетиці якої поєднуються риси драматургії класицизму і нового, реалістичного зображення дійсності, написана живою, близькою до народної, афористичною мовою. Вона стала етапним твором у розвитку російської літератури. Крилаті вислови, на які так багата п'єса, ввійшли в літературний і побутовий обіг наступних поколінь.
Незавершені літературні задуми О. Грибоєдова («1812 рік», 1824 – 1825; «Грузинська ніч», 1826 – 1827) свідчили про посилення в його творчості антикріпосницьких мотивів.
Комедією Олександра Грибоєдова захоплювався Тарас Шевченко. Вислів – «Воскреснем ли когда от чужевластья мод!» – він узяв епіграфом до нездійсненого видання «Кобзаря».
 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9