Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження канадського скульптора українського походження Леоніда Молодожанина

Цього дня у 1915 році народився канадський скульптор та живописець українського походження Леонід Григорович Молодожанин (Лео Мол). Леонід Молодожанин був академіком Королівської Канадської Академії мистецтв.
У 1989 році скульптора було нагороджено найвищою державною нагородою Канади – Орденом Канади. У 2000 році його відзначили провінційною відзнакою Орденом Манітоби; того ж року його скульптура «Лісоруби» з'явилась на канадській поштовій марці.
Він є автором пам'ятників Т. Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі. Серед його скульптурних шедеврів б'юсти прем'єр-міністру Канади Джону Діфенбейкеру; президенту США Двайту Ейзенгауеру; римським папам Павлові VI, Іванові XXIII, та Івану-Павлу II; кардиналам Сліпому й Тіссерану; королеві Великобританії Єлизаветі ІІ та іншим.
Він також є автором надгробного пам’ятника Іванові Багряному у Новому Ульмі, Німеччина.
У Вінніпезі (Канада) відкрито сад скульптур Лео Мола – серед вінніпезького парку стоять понад 300 його творів.

 

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9