Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження іспанського поета і драматурга Федеріко Ґарсії Лорки

Цього дня 1898 року народився іспанський поет і драматург, відомий також як музикант і художник-графік», один з найяскравіших і значніших діячів іспанської культури XX століття Федеріко Ґарсія Лорка.
1914 році Ф.Г. Лорка почав вивчати право, філософію і літературу в університеті Гранади. Гарсіа Лорка багато подорожував по країні.
У 1918 р. вийшла перша поетична збірка, «Враження й пейзажі», що принесла йому якщо не комерційний успіх, то хоча б популярність.
В 1919 р. Гарсіа Лорка приїхав до Мадриду. У столичному університеті він познайомився з Сальвадором Далі та Луїсом Бунюелем, а також з Григоріо Мартінесом Сьєрра, директором театру «Еслава». На прохання Г.М. Сьєрри драматург написав свою першу п'єсу «Чаклунство метелика» і здійснив її постановку (1919–1920).
У наступні роки Гарсіа Лорка став помітною фігурою серед художників-авангардистів. У нього виходили нові поетичні збірки, включаючи «Циганські романсеро» (1928). У цих віршах поет, за його власними словами, «хотів злити циганську міфологію з усієї сьогоднішньої повсякденністю».Через рік Гарсіа Лорка поїхав до Нью-Йорку, в результаті чого незабаром з'являлися нові твори – книга віршів «Поет у Нью-Йорку» (1931), п'єси «Публіка» (1931, 1936) і «Коли пройде п'ять років» (1931).Повернення поета до Іспанії збіглося з падінням режиму Прімо де Рівери і встановленням республіки. У 1931 році Гарсіа Лорку призначили директором студентського театру La Barraca. Працюючи в театрі, Г. Лорка створив свої найвідоміші п'єси «Криваве весілля», «Йерма») і «Дім Бернарди Альби».Перед початком громадянської війни Гарсіа Лорка виїхав з Мадриду в Гранаду, хоча було очевидно, що там його чекає серйозна небезпека: на півдні Іспанії були особливо сильні позиції правих. 18 серпня 1936 націоналісти заарештовують Гарсіа Лорку, і наступного дня поета вбивають як республіканця та комуніста. Багато сучасних досліджень спростовують цю думку, вважаючи причиною розстрілу Г. Лорки ворожнечу між його сім'єю та іншими впливовими родинами регіону. Письменник не робив заяв на користь сторін конфлікту і був особистим другом Хосе Антоніо Прімо де Рівери. Після цього до смерті генерала Франко книги Гарсіа Лорки були заборонені в Іспанії.

 

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9