Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження іспанського оперного співака (тенора) Пласідо Домінго

Цього дня у 1941 році народився іспанський оперний співак (тенор) Пласідо Домінго. Пласідо Домінго навчався у Мехіко, де в 1961 році дебютував в національній опері в ролі Альфреда в опері «Травіата» Дж. Верді. У 1962-1965 рр. співав в опері Тель-Авіва. У 1966 році розпочав міжнародну кар'єру, співаючи у провідних театрах світу  Метрополітен опера в Нью-Йорку, Ла Скала в Мілані та Ковент Гарден в Лондоні.
Пласідо Домінго володіє красивим тембром (високий баритон) і віртуозною вокальною й акторською майстерністю. Разом з Лучано Паваротті вважається найліпшим тенором на зламі століть.
З 1970-х років Пласідо Домінґо іноді виступав також як диригент, його дебют в цьому амплуа пройшов у 19731974 рр. в Нью-Йорку, де він диригував оперою «Травіата».
Разом з іншими всесвітньо відомими тенорами Лучано Паваротті та Хосе Каррерасом Пласідо Домінго брав участь у спільних концертах. Перший концерт відбувся в Римі 7 липня 1990 при відкритті чемпіонату світу з футболу. Спочатку концерт призначався для збору коштів у заснований Х. Каррерасом фонд боротьби з лейкемією.
З 1993 р. є організатором міжнародного конкурсу вокалістів Operalia, що виявляє і продюсує молодих талантів.
В 1996 р. зайняв посаду художнього директора Національної опери у Вашингтоні, а з 2000 року  в Опері Лос-Анжелесу.
В 2002 р. Пласідо Домінґо виконав новий гімн мадридського «Реалу» «Himno del Centenario del Real Madrid»  у супроводі 82 музикантів.
У 2009 році Пласідо Домінґо названий першим лауреатом премії імені шведської оперної діви Бірґіт Нільсон.
Записав велику кількість компакт-дисків, а також знімався у музичних фільмах.
За час своїх виступів Пласідо Домінго виконав 128 партій на сцені і в студії.

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9