Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження французького письменника Ромена Роллана

Цього дня у 1866 році народився французький письменник, музикознавець, театрознавець, мистецтвознавець, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури (1915) Ромен Роллан.
Визнання Ромен Роллан отримав на рубежі XIX і XX століть, після публікації та постановки циклу його п'єс, присвячених подіям Великої французької революції: «Вовки», «Торжество розуму», «Дантон», «Чотирнадцяте липня».
Найбільш відомий твір – роман «Жан-Крістоф», що складається з 10 книг. Цей роман приніс автору світову славу і перекладений на десятки мов. Цикл розповідає про кризу німецького музичного генія Жан-Крістофа Крафта, прототипом якого стали Л. Бетховен і сам Р. Роллан. Ідея роману полягає у «гармонії протилежностей» та миру на міжнародній арені.
Серед інших його творів варто відзначити цикл книг, присвячених видатним митцям: «Життя Бетховена» (1903), «Життя Мікеланджело» (1907), «Життя Толстого» (1911). Пізніше, в останні роки життя, Р. Роллан повернувся до теми Л. Бетховена, завершивши багатотомну працю «Бетховен. Великі творчі епохи».
У посмертно виданих мемуарах, як і в попередніх творах письменника, чітко прослідковуються утверджені погляди гуманізму.

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9