Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Будинок актора
Название (сокращённое отображение): 
Будинок актора

bud-aktoraБудинок актора було засновано 1948 року як культурно-просвітній заклад Українського театрального товариства, яке 1987 р. було реорганізовано в Спілку театральних діячів України (сьогодні — Національна Спілка театральних діячів України). З 1981 р. Будинок актора розташовується в приміщенні колишньої караїмської кенаси. Її було споруджено на кошти «тютюнових королів» Соломона і Мойсея Когенів 1900 р. за проектом славетного архітектора Владислава Городецького (Миколаївський костьол, «Будинок з химерами»). В.Городецький надав цій унікальній екзотичній споруді в планово-просторовому вирішенні і в насиченому декорі рис виключно східної азіатської архітектури. «Молитовний караїмський будинок — вишуканий, але дещо похмурий, оздоблений зовні скульптурними фантастичними візерунками і письменами в мавританському стилі; двері й вікна його заокруглені у вигляді підкови» (Путеводитель. К., 1917). А скульптурно-оздоблювальні роботи в кенасі виконував Еліа Сала, було зроблено ним не мало аналогів у Києві. Після революції 1917 р. кенасу було закрито, з 1926 р. будівлю передано у користування просвітніх установ. Під час війни тут правилася римо-католицька служба Божа, потім діяв ляльковий театр, а згодом — кінотеатр. На превеликий жаль, за часів радянської влади було втрачено частину архітектурних деталей будівлі.

Зараз ця споруда є затишним концертним залом на 160 місць: світла ліпка, чудова акустика, камерна сцена.

Будинок актора має також фойє-виставковий зал, театральну бібліотеку.
У стінах Будинку актора відбуваються вистави і концерти, презентації часописів і книжок, творчі вечори, ювілейні свята і бенефіси, наукові конференції, художні виставки.

Адреса:  м.Київ.вул. Ярослав Вал,7

Контактний номер тел.: 235-20-81

www.actorhall.com.ua

 

Дата і час

21 вересня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
 
 
 
 
 
15