Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Британське законодавство дозволить пародії
Название (сокращённое отображение): 
У Британії дозволять використовувати матеріал захищений авторським правом для пародій

6 квітня у Великобританії приймуть закон, що дозволятиме використовувати для пародій матеріал, захищений авторським правом.

Згідно з новим законом, пародії можуть включати елементи оригінального твору, що, здавалося б, суперечить основам законів про авторське право. Проте, завдяки таким змінам, художники звільнятимуться від відповідальності за умов, якщо їхні роботи класифікуватимуться як чесна ділова практика, повідомляє ART Ukraine.

У своєму огляді провідний професор Академії журналістики Ян Харгрівз визнав, що «комедія – це великий бізнес», а відео-пародії на соціальних медіа-платформах, таких як YouTube «грають все більшу економічну роль».

Нові правила також  дадуть художникам більше свободи. «Це буде виглядати так, ніби у вас невдале почуття гумору, якщо ви подасте до суду на художника через пародію», - говорить Чарльз Свон, юрист, який спеціалізується на питаннях інтелектуальної власності.

У 2010 році компанія Louis Vuitton подала до суду на датську художницю Надю Плеснер. Приводом для цього стала її картина  Darfurnica, на якій зображено виснажену дитину з Дарфура із сумкою Louis Vuitton. Проте Плеснер подала зустрічний позов та виграла у районному суді в Гаазі.

Справа Плеснер стала однією з перших справ у Європі, під час розгляду яких автора не звинуватили в порушенні авторських прав завдяки тому, що його матеіал був пародійним. Художниця вітає зміни в законодавстві Великобританії.

«Гумор - це чудовий спосіб розпочати діалог. Це значно краще, ніж говорити про те, що пригнічує», - каже вона.

«Мій живопис був коментарем для мас-медіа. Коли Брітні Спірс поголила голову, над її будинком кружляли вертольоти і це було на перших шпальтах газет. Але про геноцид у Дарфурі забули і не повідомили».

ЄС опублікував директиву про авторське право ще у 2001 році. Реалізація Великобританією даної програми дозволить гармонізувати закони про інтелектуальну власність по всій Європі. Концепцію єдиної політики на всій території ЄС розділяють політичні діячі з Ісландії та Швеції, закликаючи держав-членів відповісти реформами у законах про авторські права.

 

 

Дата і час

21 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9