Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Богдан Ступка
Название (сокращённое отображение): 
Богдан Ступка

Bohdan_StupkaБогдан Сильвестрович Ступка (27 серпня 1941, Куликів, Жовківський район, Львівська область) — український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії (1993, за головну роль у виставі «Тев'є-Тевель» за Шолом-Алейхемом).

Народний артист УРСР (1980). Народний артист СРСР (1991). Герой України (2011).

До сцени звик змалку — батько співав у хорі Львівського оперного театру, мамин старший брат був там же солістом, тітка — головним концертмейстером.

За кулісами Богдан Ступка побачив і почув багатьох видатних співаків повоєнного часу, зокрема Козловського і Лемешева.

Поступав на хімічний факультет, але іспити склав невдало. Влаштувався в обсерваторію, працював певний час у Баку, поступив на заочне відділення філологічного факультету Львівського університету.

1961 — закінчив акторську студію при Львівському академічному драмтеатрі ім. М.Заньковецької і до 1978 р. працював у цьому театрі.

Його творчим наставником був Сергій Данченко, який 1978 року очолив Київський академічний драмтеатр ім. І.Франка. Слідом за вчителем у цей театр перейшов і Б.Ступка.

1984 — закінчив заочне відділення театрознавчого факультету Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого.

1999—2001 — міністр культури і мистецтв України.

2001 — після смерті Сергія Данченка очолив Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

Дружина Лариса, випускниця Бакинського хореографічного училища.

Син Остап і внук Дмитро — актори.

КІНО:

Понад 100 ролей у кіно.

Працював із кінорежисерами Отаром Іоселіані, Кшиштофом Зануссі, Єжи Гофманом, Режисом Варньє, Юрієм Іллєнком, Кірою Муратовою, Сергієм Бондарчуком, Володимиром Бортком, Павлом Чухраєм, Дмитром Месхієвим, Володимиром Бортком.

Дебют у кіно — у фільмі Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» (1971), роль Ореста Дзвонаря. На цю роль претендував Іван Миколайчук, але позаяк це була роль бійцяУПА (тобто негативна за радянських часів), то влада не хотіла, аби її грав Миколайчук. Затвердили Ступку, за яким після театральної ролі Річарда III закріпився негативний імідж. Але його трактування образу виявилося дуже вдалим, і ця роль досі одна з найкращих у списку актора.

У списку ролей Б.Ступки — багато історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький («Чорна рада»), Іван Мазепа («Молитва за гетьмана Мазепу»), Богдан Хмельницький(«Вогнем і мечем»), а також Чингісхан («Таємниця Чингісхана»), Олександр Керенський («Червоні дзвони»), Борис Годунов («Кремлівські таємниці»), Остап Вишня («Із житія Остапа Вишні»).

2006 — на екрани вийшла стрічка Тиграна Кеосаяна «Заєць над безоднею» (Росія), де Б.Ступка зіграв генсека Бежнєва (натяк на Брежнєва).

Знявся у російському комедійному детективі Романа Качанова «Взяти Тарантіну» (тут його партнеркою по фільму була Людмила Ґурченко).

2007 — виконав головну роль у фільмі Володимира Бортка «Тарас Бульба» (Росія; прем'єра — 2009).

ТЕАТР:

Загалом у Ступки — понад 100 ролей у кіно та понад 50 на сцені.

У театрі імені Франка зіграв у таких виставах:

 • Івана Франко «Украдене щастя» (режисер-постановник — Сергій Данченко); Микола Задорожній
 • Антон Чехов «Дядя Ваня» (режисер-постановник — Сергій Данченко); Войницький
 • Вільям Шекспір «Король Лір»; король Лір
 • Ірена Коваль «Лев і Левиця» (режисер-постановник — Станіслав Мойсеєв); Лев Толстой
 • Бертольд Брехт «Кар'єра Артура Уі, якої могло і не бути»; Артуро Уі
 • «Сни за Кобзарем»; Поет
 • Софокл «Цар Едіп» (режисер-постановник — Роберт Стуруа); цар Едіп
 • «Істерія»; Зигмунд Фройд
 • «Тев'є-Тевель» (за п'єсою Григорія Горіна, написаною за мотивами творів Шолом-Алейхема; режисери-постановники — Сергій ДанченкоДмитро Чирипюк); Тев'є
 • «Легенда про Фауста» (режисер-постановник — Андрій Приходько); старий Фауст, Мефістофель

 

НАГОРОДИ:

 • Листопад 2008 — нагорода III Римського міжнародного кінофестивалю за найкращу чоловічу роль — за головну роль в українсько-польському фільмі «Серце на долоні»режисера Кшиштофа Зануссі.
 • Звання Герой України з врученням ордена Держави (23 серпня 2011) — «за визначний особистий внесок у збагачення національної культурно-мистецької спадщини, багаторічну плідну творчу діяльність та високу професійну майстерність» 

www.stupka-b.ru

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9