Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Богдан Коломійчук презентує роман «Моцарт із Лемберга» у Києві
Название (сокращённое отображение): 
Презентація видання Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга», що побачив світ у «Видавництві Старого Лева», відбудеться 28 вересня у київській Книгарні «Є». Нова книжка автора гармонійно поєднує жанри історичного, пригодницького та любовного романів

У п’ятницю, 28 вересня, у київській Книгарні «Є» (вул. Хрещатик, 46) відбудеться презентація пригодницько-історичного роману Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга», що побачив світ у «Видавництві Старого Лева». Модеруватиме зустріч Юлія Джугастрянська. Початок о 18:30. 

Нова книжка Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга» гармонійно поєднує жанри історичного, пригодницького та любовного романів. Дія відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой — молодший син геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер. Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля — тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом. Автор витримав золоту середину між сентиментами і авантюрою, а точніше, – між любовним і пригодницьким романом. Власне тому в цій книжці читач знайде, окрім впізнаваних фактів із життя Моцарта-молодшого, елементи історичного твору і навіть детективу.
«Ідея написання роману про "львівського Моцарта"належить засновникам фестивалю Lviv MozArt Оксані Линів та Олегу Мацеху, – розповів Богдан Коломійчук. – Перша розмова про це відбулася восени 2016 року, а вже за кілька місяців ми продовжили її в Зальцбурзі. Тоді ж, разом із Олесею Яремчук, яка допомагала з перекладом, розпочали збирати матеріали в Бібліотеці Моцартеуму. Безцінними для мене як письменника були щоденники мого персонажа. Завдяки цим нотаткам я побачив Франца Ксавера живою, надзвичайно емоційною людиною з нелегкою долею».
«За іронією долі, цей роман я писав так, як жив мій герой – в подорожах, – додав автор. - Намагаючись здобути славу й визнання, Франц мандрував світом: чимало його концертів відбулося в Любліні, Варшаві, Берліні, Данцігу, Парижі та інших містах. У мене ж окремі сцени були написані в аеропорту Айндговена та Кракова, в літаку над Німеччиною, в баварській кнайпі і десь на узбережжі Північного моря. За цей час ми по-своєму зріднилися з моїм Моцартом. Десь так, як двоє львів’ян, що зустрічаються далеко від дому і йдуть до кав’ярні потеревенити про галицьку погоду. І розмова приємно затягується… Наша з Францом Ксавером "балачка" затягнулася майже на два роки. І ось, завершальний акорд – чудова книжка, яка вийшла у "Видавництві Старого Лева". Завдяки цьому роману львівський Моцарт вперше постане перед українським читачем. Для мене ж як автора це був однаковою мірою творчий експеримент і творчий виклик. Тепер слово читачеві!».
Богдан Коломійчук — письменник-белетрист, автор історико-авантюрних та детективних романів. Мешкає у Львові. 2013 року видав дебютний історико-авантюрний роман «Людвисар. Ігри вельмож», що отримав Гран-прі конкурсу «Коронація слова 2013». 2014 року світ побачила збірка детективних оповідань «Таємниця Єви». 2015-го вийшли одразу ді книжки — «В’язниця душ» та «Небо над Віднем», 2016-го — «Візит доктора Фройда». Влітку 2018 року побачив світ роман «Моцарт із Лемберга».
 

Дата і час

12 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9