Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Ауріка Ротару
Название (сокращённое отображение): 
Ауріка Ротару

Aurika_RotaruНародилася і виросла Ауріка Ротару на Буковині – в селі Маршенці Новоселицького району Чернівецької області. Батьки - Олександра Іванівна і Михайло Федорович Ротару. У сім'ї, крім Ауріки, було п'ятеро дітей: два брати - Євген та Анатолій і три сестри - Зінаїда, Софія і Лідія. Ауріка - молодша дочка в сім'ї. 

Сім'я Ротару завжди була співучою і Ауріка з дитинства зростала в любові до музики і співу. Маленька Ауріка починає співати з 4-х років. Пізніше бере участь у шкільному хорі, виступає в художній самодіяльності, танцює, постійно бере участь у конкурсах і фестивалях.
Після закінчення школи вступає на диригентсько-хорове відділення Чернівецького музичного училища ім. Воробкевича і продовжує брати участь в художній самодіяльності. Першим ансамблем, у складі якого виступає Ауріка, стає новоселицький ансамбль художньої самодіяльності «Червоні маки».
Продовжуючи вчитися в музичному училищі, вона працює в Чернівецькій філармонії - починається підбір репертуару, підготовка концертних костюмів. У цей же період виникає дует сестер Ротару. Перший заслужений успіх дуету прийшов на конкурсі «Комсомольська пісня», який проходив у Хмельницькій області. На конкурсі сестрам присудили перше місце. Після цього вони займають перше місце на іншому конкурсі - «Молоді голоси» у Чернівцях.
Після закінчення училища, Ауріка продовжує професійне навчання і поступає в Одеський педагогічний інститут ім. К.Д. Ушинського.
Дует сестер Ротару в складі ансамблю «Черемош» користується величезною популярністю і сестри багато гастролюють - по Україні і Радянському Союзі, даючи по 3-4 концерти на день, постійно беруть участь у зйомках телевізійних передач, записують пісні, які входять до збірок, що випускаються всесоюзною студією грамзапису «Мелодія».
У їхньому репертуарі багато народних пісень - українських і молдавських, а також пісні братів Теодорович, Павла Дворського, братів Петри, Яна Райбурга, Міхая Долгано, Анатолія Кир'як, Гамми Скупінского і багатьох інших. Популярними піснями і візитною карткою дуету сестер Ротару стають пісні «Примевара», «Ти - сонце в небі», «Якщо любиш, кохай». У складі дуету Ауріка Ротару виступає протягом 10 років.
Через деякий час Ауріка починає сольну кар'єру.
Популярність співачці приносить участь у фестивалях «Ширше коло», «Пісня року» в Москві, «Пісня року» в Києві, а також у фестивалях «Кримські зорі» в Ялті, «Київська весна» в Києві, «Білі ночі» у Петербурзі. Ауріку запрошують в Кримську філармонію, де вже давно працює її старша сестра, народна артистка України, СРСР та Молдови - Софія Ротару.
Ауріка починає гастролювати з Софією Ротару, а також продовжує сольну кар'єру.
У 1996 р. Аурікі Ротару присвоюють почесне звання «Заслужена артистка України»
У 1997 р. Ауріка Ротару представляє Україну на фестивалі «Слов'янський Базар» у м. Вітебську, Білорусь. Пізніше бере постійну участь у фестивалях «Кримські зорі» в Ялті, «Море друзів», у Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні «Пісенний вернісаж», у пісенному фестивалі «Мелодія двох сердець» в Києві, фестивалі «Родина», присвяченому пам'яті Назарія Яремчука в Києві , Міжнародному фестивалі української пісні, присвяченому пам'яті В. Івасюка в Чернівцях, фестивалі українського романсу «Осіннє рандеву» в Миргороді. Неодноразово бере участь у фестивалі «Шлягер року», на якому нагороджується дипломами за краще виконання пісень «Доленька», «Дві голубки», «Сопілка», «Згадай мене».
Всі ці роки Ауріка Ротару активно гастролює і виступає по містах України, Росії, Білорусії, Казахстану, Узбекистану, Татарстану, Грузії, Вірменії, Азербайджану. На запрошення української діаспори гастролює по містах Австрії, Німеччини, Канади, США, Ізраїлю.
Сьогодні Ауріка Ротару активно продовжує творчу діяльність: гастролює, записує нові пісні, знімається у телевізійних програмах. Бере участь у спільних турах з Софією Ротару. У ювілейному 2007-му році Софії Ротару вони неодноразово виступали разом, у тому числі в Ювілейному концерті Софії Ротару і в новорічній версії передачі «Дві зірки».
У сольному репертуарі заслуженої артистки України звучать пісні Володимира Матецького, Юрія Мартинова, Олега Харитонова, Олександра Тищенко, Аркадія Харалова, Руслана Квінти, Олега Гріна, братів Теодорович, Олександра Злотника.
Виступає в дуетах з Софією Ротару, Аркадієм Хараловим, Олександром Тищенко, Михайлом Михайловим, Юрієм Мартиновим.
Зараз концертами Ауріки Ротару займається її концертне агентство, яке очолює Наталія Гончарова. З сольною програмою Ауріка виступає зі своїм шоу-балетом «Аура», з яким працює вже протягом 6 років.
Ауріка активно займається благодійною діяльністю. Неодноразово виступає з концертами для дитячих будинків у Чернівцях, Вінниці, Кіровограді, бере участь в концертних програмах для дітей-інвалідів, виступає перед воїнами-афганцями в Житомирі, Києві та Харкові. Постійно надає благодійну допомогу Спасо-Преображенському Храму в м. Києві, який було збудовано за фінансової участі її сім'ї.
Нагороджена орденом святої великомучениці Катерини ІІ ступеня.
Альбоми:

2006 р. - Альбом «Щастя - вільна птиця»
2003 р. - Збірник «Не живу не любя»
2000 р. - Збірник "День за днем»
1998 р. - Альбом «Я не можу без тебе»
1995 р. - Збірка «Прімевара»
1994 р. - Альбом стрілецьких пісень
Відеокліпи:

«По любові»
«Щастя - вільна птиця»
«Я не можу без тебе»
«Лист»
«Я тебе ніколи не знайду»
«Згадай мене»
«Я йду»

Контакти:

Тел.:  (097) 396-15-65 Наталія Гончарова (директор)
          (044) 456-58-98
e-mail: tishchenko_a@voliacable.com 

aurika.com.ua,

rotaruaurika.pp.net.ua

 

Дата і час

19 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9