Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Археологічні знахідни в Кам’янці-Подільському: ймовірний склеп Потоцьких
Название (сокращённое отображение): 
За повідомленнями хмельницьких медіа, у Кам’янці-Подільському археологи, ймовірно, відкопали склеп, у якому був похований один з магнатів Потоцьких

Під фундаментами костелу святого Станіслава архелогами, які нині працюють у Кам’янці-Подільському, знайдено цвинтар, що був при церкві Покрови Богородиці. Наразі розкрито 5 поховань, одне з яких парне, а одне дитяче. Також розкрито частину стін костелу святого Станіслава, у межах якого знайдено залишки будівлі розміром 5,8 на 3,4 метра з майже метровою товщиною стін. Археологи припускають, що це склепик, у якому був похований один з магнатів Потоцьких. Хоч остаточні висновки робити ще рано і роботи тривають, ці знахідки – цінні дня вивчення історії міста, вважають історики. Повідомляє місцевий хмельницький портал "Є". 

Датування знахідок періоду Київської Русі, які були знайдені археологами кілька днів тому на території Старого замку, викликає деякі суперечки в тих, хто стежить за перебігом розкопок. Адже літописних свідчень про існування Кам’янця-Подільського у ХІІ-ХІІІ столітті немає. Водночас Ігор Старенький, науковий співробітник історичного музею-заповідника так коментує події: «Насправді Кам'янець тоді вже існував, при чому як розвинене місто з укріпленнями, храмами. Це з точки зору археології. Ну а от з документальними згадками таки непросто, якщо візьмемо Галицько-Волинський літопис», - додає історик.
Саме тому археологи сподіваються, що нові знахідки привідкриють і нові сторінки, що стосуються раннього існування міста над Смотричем.
 

Дата і час

22 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9