Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Академічний ансамбль «Сіверські клейноди»
Название (сокращённое отображение): 
Академічний ансамбль «Сіверські клейноди»

Колектив  Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» обласного філармонійного центру  фестивалів та концертних програм (м. Чернігів) почав своє існування в 2002 році.

За короткий час з молодими, гарними, сповненими творчою енергією артистами створено такі мистецькі програми: театралізовано - видовищне дійство «На Йвана Купала» на р. Десні, проект «Тільки для вас», спільно з акторами «Молодіжного театру» проект «Вертеп», проект «Сє повєсті Соврємєнних лєт», який поєднав в собі народну традицію Сіверського краю (музику, пісні, танці) з сучасними ритмами, тембрами, пластикою. Підготовлено три концертні   програми оркестрової   групи  колективу «В корчмі»,  «Музичні гулянки»,  «Українські візерунки». Спільно з Українським народним хором КНУКіМ проведено концерт до дня народження нашого відомого земляка, диригента, фольклориста, засновника Державного Українського народного хору Григорія Верьовки. Створюються нові творчі програми.

«Сіверські клейноди» були дипломантами міжнародного фестивалю «Дніпровські голоси в Дубровно» (Республіка Білорусь),Міждержавного фестивалю молодіжних фольклорних колективів «Красная горка» в м. Брянськ (Росія), І та ІІ Всеукраїнського фестивалю «Козацькому роду нема переводу» (м. Донецьк), фестивалю призов”я «Співоча трієра» (м. Новоазовськ), на І  Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського в м. Києві були нагороджені дипломом переможця та окремою відзнакою. В липні 2005р. колектив запрошено на міжнародний фестиваль традиційного народного танцю «Sudmalinas» (Латвійська республіка, м. Рига) де з успіхом презентував своє мистецтво. А в серпні місяці в рамках фестивалю та багатьох  культурних заходів, колектив концертував в Іспанії. В грудні 2005р. «Сіверські клейноди» стали лауреатами та дипломантами фестивалю «Міжнародні співи адвенту 2005» у м. Відні (Австрія) де їх зустрічав посол України в Австрії В. Єльченко та керуючий президент української діаспори в Австрії Борис Ямінський. В червні 2007 року колектив мав честь презентувати своє мистецтво перед представниками 47 країн світу в Конгресхолі Ради Європи м. Стразбург (Франція).

Колектив Академічного ансамблю пісні і танцю складається з трьох підгруп - це вокальна, танцювальна та оркестрова. Кожна група має свою окрему програму, яка дає можливість показати в повному обсязі багатство нашої традиції в її різних направленнях – вокальному, інструментальному, хореографічному. Малі форми також зайняли своє почесне місце в репертуарі колективу в їх жанровому різнобарв”ї - танці, вокальні соло, дуети, тріо, троїсті музики та ін. . Ансамбль відтворює автентичну традиційну селянську музику та пісні Сіверщини і працює над окремими програмами цього напрямку. Одна із них - «Душа Сіверщини» де звучать пісні записані на різних теренах області.

У 2008 році рішенням Міністерства культури і туризму України колективу було надано статус Академічного.
Художній керівник та головний диригент ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» Вовк Сергій ставить собі за мету збереження традиційного мистецтва Сіверського краю, залучення молоді до слухання народної музики саме через поєднання минулого з сучасним, а також пошук нових форм вираження розмаїття традиції та культури українського народу.

Адреса

Пр-т Миру 15, Чернігів, 14000,  Україна

Тел.

(0462) 699-476

(0462) 699-479

www.kleinody.com.ua

 

Дата і час

18 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9