Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
AEROPHONIA зібрала 8 тисяч глядачів та стала рекордом України
Название (сокращённое отображение): 
Під час офіційного відкриття фестивалю PORTO FRANKO встановлено рекорд України - перше виконання двигуном літака музичної партії. Рекорд вручили організаторам - Роману Григоріву та Іллі Разумейко – композиторам опери AEROPHONIA

В Івано-Франківську під час офіційного відкриття фестивалю PORTO FRANKO встановлено рекорд України - перше виконання двигуном літака музичної партії.

Рекорд вручили організаторам - Роману Григоріву та Іллі Разумейко – композиторам опери AEROPHONIA.

14 червня міський стадіон “Рух” в Івано-Франківську перетворився на велику сцену. На трибунах – стюардеси, а в центрі футбольного поля – літак АН-2. Тут він виконав унікальну роль – став одним із музичних інструментів.

На попередньому прослуховуванні композитори встановили  в літака 4 з половиною октави.

Композитор Роман Григорів пояснив, чому вирішили використати звук двигуна літака: «По-перше — він флагман, найкрутіший біплан у світі. Минулого року відсвяткував 70-річний ювілей. Його діапазон - 4 з половиною октави. Тональність в АН-2 змінюється при зміні кута переміщення лопаті. Наживо його звук дорівнює 120 кВт, це, наче рок-концерт.

Та палітра фактури, яку я чую в літаку АН-2, незрівнянна ні з чим. Це сила звучання, це найпотужніший у світі інструмент. Один двигун грає, як цілий рок-концерт».

 Літак Ан-2 став унікальним музичним інструментом. Разом із ним артисти  NOVA OPERA створили футуристичну оперу, поєднавши сонорику авіа-турбіни з грегоріанським хоралом, монгольскими колисковими та тріп-хоповими ритмами.

«Працювати з літаком Ан-2 цікаво. Ми робили дві репетиції на косівському аеродромі. На одну репетицію пішло 100 л бензину. Це було для нас досить накладно. Ми його тестували з різною електронікою. На саундчек  витратили понад 250 л палива. У літака є різні види шумів. Є чітка нота, яку ми вимірювали, від до–дієз субконтроктави до мі малої октави», - розповів композитор Ілля Разумейко.

Вокалістка формації Мар’яна Головко зізналась: «Я навчилася: хрипіти, сипіти, гроулити, скрімити, дикламувати, писати тексти французькою, англійською, після цього всього підніматися в третю октаву ніжним піано і звалюватися звідти у потужний рик .. я навчилася, любити низькі частоти. Не боятися стояти на три метровій платформі, коли в спину тобі дихає турбіна АН-2».

До проекту також був залучений відомий письменник – Юрій Іздрик. Його тексти лягли в основу опери, та й він став одним із виконавців деяких партій.

«Я з дитинства мріяв виступати, збирати стадіони. Проте, письменство мені цього не дало. А співпраця з геніальним колективом NOVA OPERA здійснила мою давню мрію» - поділився Юрій Іздрик.

Подія зібрала понад 8 тисяч глядачів на трибунах стадіону Рух. Під стадіоном стояли ті, хто вже не зміг потрапити на дійство і не розходились до завершення постановки.

Унікально, що експериментальна опера змогла зворушити маси та зацікавила як молодь, так і людей старшого покоління.

Опера AEROPHONIA - продовження музичних експериментів  формації  NOVA OPERA. Розвиває жанр та наповнює новими смислами сучасну музику.

За словами представника Національного реєстру рекордів України у Західному регіоні Павла Горішевського, це - унікальне дійство світового масштабу: "Ми промоніторили і виявилось, що такого ще ніхто ніколи не робив ні в Україні, ні у світі. Це унікальне звучання та рекорд". 

Учасники дійства:      

Композитори – Роман Григорів (диригент, контрабас, гітара), Ілля Разумейко (клавіші)

Вокалісти – Мар’яна Головко, Анна Кірш, Руслан Кірш, Андрій Кошман
Інструменталісти – Ханна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (ударні)
Електроніка – Георгій Потопальський
Читець – Юрій Іздрик

Режисер-постановник – Ростислав Держипільський
Художник – Ярослав Зень
Відеограф - Vj Yarkus
Sound - Максим Таран

Хедлайнер: літак АН-2

 

 

Дата і час

14 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9