Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
85 років від дня народження українського скульптора Валентина Зноби

Цього дня у 1929 році народився український скульптор, народний художник України, академік Академії мистецтв України Валентин Іванович Зноба.
Валентин Зноба створив багато пам'ятників, що увічнюють героїчні сторінки як давньої, так і сучасної історії України. Серед них – відомий пам'ятник на Букринському плацдармі, за який митець був вшанований Державною премією імені Т. Шевченка, монумент на честь звільнення Криму у Симферополі, пам'ятники Кармалюку, герою Руху Опору Василю Порику у Франції, на честь перемоги на Поклонній горі в Москві. Останній пам'ятник, – пам'ятник дочці Ярослава Мудрого королеві Франції Анні, створений разом із сином Миколою Знобою, теж скульптором, членом-кореспондентом Петербурзької Петровської академії. Цей пам'ятник Валентин Зноба разом з екс-Президентом України Віктором Ющенком відкривав у Франції.
А перед тим у 2004 – 2005 роках один за одним було відкрито пам'ятники всесвітньовідомому художникові Густаву Клімту та його Музі в Австрії, а ще раніше – Джону Неперу в Шотландії, Мечникову у Франції.
Валентин Зноба є автором пам'ятників Т. Г. Шевченкові, М. О. Островському, О. Д. Цюрупі і т. д.

 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9