Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
24 лютого – 100 років від Дня народження Тетяни Яблонської
Название (сокращённое отображение): 
З нагоди ювілею виходить книга «ТЕТЯНА ЯБЛОНСЬКА в колекції Запорізького художнього музею» (дизайн студії Сері/граф, видавництво Родовід)

24 лютого – 100 років від Дня народження  Тетяни  Яблонської.

До цієї дати заплановані кілька цікавих художніх виставок:

1. Київський музей російського мистецтва
14 лютого - 14 березня
Київ, вул. Терещенківська, 9
графік роботи 10.00-17.45, вихідні понеділок, четвер

2. Національний музей літератури України
17 лютого - 5 березня
відкриття 17 березня о 16 годині
Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11

3. Виставкові зали Центрального будинку художника
23 лютого - 12 березня
відкриття 23 лютого о 16 годині
Київ, вул. Січових стрільців, 1-5
графік роботи: щодня, крім вівторка, 12.00 - 19.00

4.Національний художній музей України
відкриття 24 лютого о 18 годині
Київ, вул. Грушевського, 6
графік роботи
10:00 — 18:00 середа, четвер, неділя
12:00 — 20:00 п’ятниця
11:00 — 19:00 субота
вихідні понеділок, вівторок

З нагоди ювілею виходить книга «ТЕТЯНА ЯБЛОНСЬКА в колекції Запорізького художнього музею» (дизайн студії Сері/граф, видавництво Родовід).

В книгу увійшли:

- 28 творів з колекції Запорізького художнього музею, що відображають картину творчості художниці протягом майже 60 років;

- Біографія художниці;

- Спогади Яблонської про родину, дитинство, школу, спроби втечі з радянської країни, роздуми про творчість і стосунки з батьком;

- Історія колекції, розказана директоркою Запорізького художнього музею – Галиною Борисовою;

- фотографії з родинного архіву.

«Тетяна Яблонська дуже цінувала Запорізький музей та булла вдячна його колективу. Цей музей першим з музеїв України прийняв до себе картину з декоративної «української серії» художниці – «Колиску». На початку 1970-х це було на межід озволеного. Того ж часу деякі роботи тієї серії Були закуплені до Москви, зокрема, для Третяковської галереї».

Гаяне Атаян  - донька Т.Яблонської

«Колекція творів народного художника України Тетяни Нилівни Яблонської, як і кожна колекція, має свою історію та неповторність. Збиралась вона цілеспрямовано впродовж 32 років і налічує 28 творів. Найбільш відомі з них - “Колиска” (1968) і “Портрет Т. Сільваші”. Твори в нашій колекції датовані від 1945 року і до 2002-го. Тож  ми маємо картину творчості художниці протягом майже 60 років. Ці твори дають можливість простежити еволюцію таланту, майстерне засвоєння живописної спадщини імпресіоністів, вивчення традицій народного мистецтва з несподіваними відкриттями, що знайшли відображення в яскравому оптимістичному мистецтві Тетяни Яблонської».

Галина Борисова – директорка Запорізького художнього музею

«Рік народження не обирають. Я народилася 1917-го. Прожила майже все тяжке ХХ століття. Багато було всього пережито. Тепер всі ці роки оцінюєш уже на відстані. Виправдовуватися ні в чому не буду. Одне скажу – до всіх своїх робіт відносилася щиро. Іноді доводилося йти на компроміси – нехай мене не дуже суворо судять».

Тетяна Яблонська  (1997)

До Книжкового Арсеналу у видавництві Родовід вийде ще одна книга «Тетяна Яблонська: щоденники, спогади, роздуми». Упорядниця Гаяне Атаян (донька Т. Яблонської) підібрала із домашніх архівів щоденникові записи різних років, спогади про родину, інститут, подорожі, творчість, а також невідомі раніше  фото, ескізні підготовчі роботи.

 

Дата і час

25 травня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9