Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
«Критика» запрошує на дискусію «Іван Франко і єврейське питання»
Название (сокращённое отображение): 
В офісі Програми імені Фулбрайта в Україні завтра, 23 березня, відбудеться дискусія «Іван Франко та єврейське питання» з нагоди виходу в світ збірника статей за редакції професора Алоїза Вольдана «На перехресних стежках: Іван Франко та єврейське питання у Галичині»

Видавництво «Критика», Інститут Критики та Програма імені Фулбрайта в Україні запрошують завтра, 23 березня, о 18:00 на дискусію «Іван Франко та єврейське питання» з нагоди виходу в світ збірника статей за редакції професора Алоїза Вольдана «На перехресних стежках: Іван Франко та єврейське питання у Галичині» (Київ: Критика, 2016).

Книжка, видана українською за сприяння Українського наукового інституту Гарвардського університету та підтримки Львівського представництва австрійської аґенції OeAD, містить матеріяли міжнародної наукової конференції у Віденському університеті «Іван Франко і єврейське питання у Галичині» – розвідки дев'яти літературознавців та істориків із Австрії, Ізраїлю, Польщі, США й України, що досліджують, яке місце посідала тема єврейства у спадщині письменника.

Участь у дискусії візьмуть:

♦ Оля Гнатюк – дослідниця української інтелектуальної історії ХХ століття, перекладачка, професорка Варшавського університету і Національного університету «Києво-Могилянська академія», членкиня правління Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу;

♦ Григорій Грабович – літературознавець, критик, історик культури, професор катедри української літератури Гарвардського університету, президент НТШ в Америці, засновник і головний редактор видавництва та часопису «Критика», президент Інституту Критики;

♦ Тамара Гундорова – літературознавиця, дослідниця історії і теорії культури, членкорка НАН України, професорка та завідувачка відділу теорії літератури і компаративістики Інституту літератури ім. Шевченка НАН України, виконавча директорка Інституту Критики;

♦ Володимир Любченко – історик, науковий працівник Інституту історії НАН України. 

Дискутанти й дискутантки обговорять проблему анти- й/або філосемітизму Франка, його ставлення до євреїв як літератора, мислителя і громадського діяча, культурне, історичне і біографічне тло Франкової рецепції єврейського питання у художніх творах і наукових та публіцистичних працях, широкий контекст ксенофобії та ксенофілії митців й інтелектуалів у модерну добу.

Продовжуючи дискусію про Івана Франка і єврейське питання, «Критика» публікує відповідь доктора гуманітарних наук, професора Природничо-гуманітарного університету в Седльце (Польща), члена правління Міжнародного фонду Івана Франка Романа Мниха «Не так тії вороги, як ті патріоти...», на численні звинувачення у «фальсифікації» творчости українського класика. 

«Дописувачі та підписувачі шельмування віденського збірника перевернули з ніг на голову і саме поняття антисемітизму в Галичині кінця ХІХ – початку ХХ століття (...), не розуміючи, що вивчення Івана Франка в історичному контексті Галичини не може принизити його значення як письменника та мислителя. Досить переглянути галицьку пресу кінця ХІХ століття, щоб зрозуміти, наскільки єврейські пасажі українського автора (і художні, і публіцистичні) є типовими для того часу – так само писали польські чи австрійські автори. Іван Франко був сином свого часу, і його велич полягає не у єврейських пасажах (часто-густо несимпатичних і властивих для антисемітського дискурсу кінця ХІХ століття), а в тому, що він зміг піднятися над буденним антисемітизмом і розмірковувати про сумірність українців і євреїв як бездержавних народів у Галичині», – пише Роман Мних. 

Зустріч відбудеться в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні (Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 904, м. «Палац спорту»). 

 

Дата і час

24 травня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9