Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
«Чотири архіви»: кураторський проект Юрія Андруховича на Книжковому Арсеналі
Название (сокращённое отображение): 
З 20 по 24 квітня в рамках VI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» триватиме кураторський проект Юрія Андруховича «Чотири архіви». Захід відбудеться в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал»

З 20 по 24 квітня в рамках VI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» в Національному культурно-мистецькому та  музейному комплексі «Мистецький Арсенал» триватиме кураторський проект відомого українського письменника Юрія Андруховича «Чотири архіви».

Юрій Андрухович говорить про цей проект: "Ми живемо у світі занедбаних архівів. Можливо, є й інші світи – де архіви впорядковано й доглянуто. Але це не наш випадок.

Уявляючи собі при слові «архів» щось захаращене, запилюжене і фактично непролазне, ми воліємо відвернутися й забути.

Нам здається, що архіви мають справу з минулим. Нам здається, що минуле минуло.

Для переважної більшості з нас архів є різновидом сміттєзвалища. Нормальна людина туди не попхається з огляду хоча б на здорову гидливість. Але люди бувають не тільки нормальні.

Артисти стають архіваріусами із суто творчої необхідності. Свого часу я описав мій особистий випадок приблизно так: Мене захоплюють стоси давніх паперів, сувої суплік та реляцій, передвічні часописи з рекламами автомобільних клаксонів та дамських корсетів, жовтизна газет і книг, які гортаються навпаки, вуличні таблички з написами котроюсь із імперських мов, портрети цісаря Франца Йосифа, Шевченка, Грушевського, Зиґмунда Фройда, будь-які інші портрети і гравюри, грамофонні платівки, з яких уже не заспіває ані Карузо, ані жоден пізніший тенор, театральні або циркові квитки на остаточно й давно провалені в небуття вистави, поштівки з колоній, модних курортів або ліній фронту (теж модних), карти для гри в канасту, бридж або покер, карти таро, фотокартки з факсимільними підписами купідонів німого кіно чи знаменитих серійних убивць.

Моя алерґія відгукується на це болісно: пил і розпад, розпад і пил. І все ж я знову і знову поринаю в ці нетрища – ніби там є щось іще, крім безладу.

Ніби там є щось іще. Спробуймо дізнатися що. Спробуймо пройтися цими блошиними базарами наших внутрішніх провінцій.

Ми здуваємо пилюку з поверхні предметів та явищ – і вони виявляються цілком читабельними».

Розклад подій програми:

20 квітня, середа

18.00 — 18.50 Кінозал. “Чотири архіви” - кураторський проект Юрія Андруховича. Презентація фотопроекту „Ukraine Series“ за участю художниці Йоганни Діль (Німеччина) і читання текстів до цієї виставки Юрія Андруховича. Модерує Юрко Прохасько. Організатор: Goethe-Institut. За підтримки: Посольство ФРН в Україні Фундація ім. Роберта Боша.

21 квітня, четвер

18.00. Кінозал. Чотири архіви. Кураторський проект Юрія Андруховича. Відкриття проекту “KARBIDARIUM-0616, або ІНТИМНИЙ АРХІВ АНДРУХОВИЧА & KARBIDO”.

22 квітня, п'ятниця

19.00. Кінозал. Чотири архіви. Кураторський проект Юрія Андруховича. MILSTEIN MEETS IZDRYK. Два надзвичайно споріднені типологічно автори – Олександр Мільштейн (народився в Харкові 1963 р., живе в Мюнхені) та Юрій Іздрик (1962 р. н.) – ще донедавна нічого не знали про існування один одного. На території Арсеналу ці конґруентні (і конгеніальні) творчі фігури вперше зустрінуться фізично в одному просторі.

24 квітня, неділя

18.00. Кінозал. Фокус — Чорнобиль. Чотири архіви. Кураторський проект Юрія Андруховича. Звізда Абсент. 30 років потому. Власні фото з Прип’яті та Чорнобиля, раритетні фото з родинного архіву, на яких зображено будівництво саркофагу. Приватні («для себе на згадку») знімки Зони різних часів. Нерепортажне, недокументальне, нехудожнє, неартистичне – людське. Читання уривків про Зону з неопублікованих творів молодої авторки Тетяни Майбороди і з опублікованої минулого року книжки сталкераМаркіяна Камиша «Оформляндія, або Прогулянка в Зону». Модерує Юрій Андрухович.

 

Дата і час

11 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9